Současnost ústavu
Ústav v současnosti zajišťuje výuku v bakalářských studijních programech Chemie a technologie materiálů, Chemie biomateriálů pro medicínské využití, Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl a Technologie konzervování-restaurování objektů kulturního dědictví.
V magisterském studiu ústav zajišťuje výuku ve studijním programu Chemie a technologie materiálů, specializace Kovové materiály, Biomateriály, Materiály ve forenzní chemii, Nanomateriály a materiály pro elektroniku. Ústav se rovněž podílí na výuce studijního programu Technologie konzervování-restaurování objektů kulturního dědictví.
V doktorském studiu ústav zajišťuje výuku ve studijním programu Chemie a technologie materiálů.
Celkově ústav zajišťuje ve školním roce výuku 54 předmětů v českém a anglickém jazyce (z toho 6 pro doktorský studijní program) a podílí se na výuce dalších 4 předmětů. V akademickém roce 2024 / 2025 studuje na ústavu 25 studentů bakalářského studia, 20 studentů magisterského studia a 36 studentů doktorského studia.
Organizačně se nyní Ústav kovových materiálů a korozního inženýrství dělí do tří pracovních skupin (fyzikální metalurgie, chemická metalurgie, korozní inženýrství – zahrnuje i restaurování kovových památek), z nichž každá zajišťuje příslušnou část výuky a výzkumné aktivity.
Ústav spolupořádá několik odborných konferencí zaměřených na kovové materiály a na korozi. Zejména se jedná o konferenci Aluminium a neželezné kovy zaměřenou na vývoj v oblasti pokročilých slitin neželezných kovů, konferenci AKI zaměřenou na korozi a protikorozní ochranu kovů a o konferenci Mikroskopie a nedestruktivní zkoušení materiálů.
Při Ústavu kovových materiálů a korozního inženýrství působí Nadační fond profesora Josefa Koritty, který byl registrován v listopadu 1994. Podrobné informace o Nadačním fondu profesora Josefa Koritty naleznete zde.